Strona Główna Artykuły DO POBRANIA Forum Ciekawe strony Szukaj
25-02-2020 10:19:43   
Oglądanie strony
Stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej
Nawigacja
Strona Główna
Geneza
Program działania
Regulamin sieci
Artykuły
Konkursy
DO POBRANIA

KRONIKA

Forum
Ciekawe strony
Kategorie Newsów
Kontakt
G A L E R I A
Szukaj

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Książki inne niż wsz...
Harmonogram 2019-2020
Harmonogram 2018-2019
Klepsydra Ewy Mirgos
Bazar Zauroczeń Czyt...
Najciekawsze Tematy
Bazar Zauroczeń C... [34]
Zagadki, ciekawos... [25]
Teksty do wykorzy... [25]
Świąteczne scenar... [8]
Książki inne niż ... [6]
Ostatnie Artykuły
Formy pracy - efekty
Nowe i atrakcyjne w ...
Ankieta czytelnicza
Atmosfera w szkolnej...
8. Edukacja zdrowotn...
Pinterest
Bibliopomoc
Pomóż!
Spam Stop
25.09.2019 r. - Spotkanie inauugurujące kolejny rok pracy naszej sieci
Zaczynamy czwarty rok działalności naszej sieci „Inspiracje są wśród nas”. W roku szkolnym 2019/2020 I spotkanie odbyło się tradycyjnie na bibliotecznej antresoli 25 września. Spotkałyśmy się, by omówić plan naszej pracy na nowy rok szkolny, ustalić harmonogram działań, opowiedzieć o swojej pracy (w końcu mamy wrzesień, więc na tapecie są na pewno podręczniki szkolne). Te z nas, które pracują w szkołach ponadpodstawowych opowiedziały o problemach związanych z podwójnym rocznikiem. Działo się! Jak zwykle zresztą.Koordynatorka sieci opowiedziała o dwóch książkach wydanych przez wydawnictwo MAMANIA – „Ja, spokój : księga uważności” oraz „Ja, Joga” Petera H. Reynoldsa. Przygotowana również została wystawka książek z PBW dotyczących mindfullness, treningu uważności, spokoju czy odpoczynku. Istotne jest to, by w dzisiejszych czasach, gdzie wszystko robimy w biegu, znaleźć czas na odpoczynek dla swojego umysłu. Zaprezentowana została również najnowsza książka „Nieradość” Pawła Sołtysa, znanego jako lider zespołu „Pablopavo i Ludziki”.

Tradycyjnie spotkanie zakończyło się ustaleniem harmonogramu spotkań sieci oraz wyborem tematyki spotkań. Jak co roku będą to innowacyjne pomysły służące popularyzacji czytelnictwa wśród uczniów i zachęcenia ich do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.
Ostatnie spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia „Inspiracje są wśród nas” w warszawskim Wilanowie
Dzięki Dorocie miałyśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach kaligraficznych „Scriptorium Villa Nova”, by przez chwilę poczuć się jak osobisty sekretarz (sekretarka) króla Jana III Sobieskiego oraz sprawdzić swoje umiejętności kaligraficzne.

Prowadzący zajęcia, ubrany w tradycyjny strój szlachecki z czasów Jana III Sobieskiego, wprowadził nas w tajniki pięknego, eleganckiego, bardziej fantazyjnego czy po prostu staranniejszego pisma, jakim posługiwano się w XVII w. Za wzór postawiono nam pismo angielskie, gdzie poszczególne litery są smukłe, czytelne, a do tego mają fantazyjne kształty. Ważne były zarówno odpowiednia postawa piszącego, jak i odpowiedni kształt nachylenia liter, który w przypadku tego kroju pisma wynosi 55 stopni. Praktyka okazała się być znacznie trudniejsza, ale warto było spróbować! Mimo wszystko żadna z nas nie zdecydowała się na napisanie swojego imienia pięknym fantazyjnym pismem. Zrobił to dla nas prowadzący warsztaty za co serdecznie dziękujemy. Podziękowanie należą się również Dorocie za organizację tak świetnych zajęć. A tak ogólnie – to podziękowania należą się Wam wszystkim za ten cudowny rok współpracy w ramach naszej sieci. DZIĘKUJĘ WAM BARDZO

Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii. Zdjęcia ze spotkania robiły Basia i Mira :)
Sukces Moniki
O tym, że warto wykorzystywać pomysły z naszych spotkań wiadomo od dawna. Jak się okazało warsztaty SleeveFace w bibliotece szkolnej okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wcześniej ze swoich osiągnięć na tym polu pochwaliła się Magda, a dziś napiszę o sukcesie Moniki.

Monika i jej uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych przygotowali parę zdjęć wykorzystując metodę SleeveFace. Fotografie zaprezentowali w konkursie Wtopieni w książce, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich. Zajęli II miejsce. Moniko - gratulujemy i cieszymy się z Twojego sukcesu. Poniżej prezentujemy jedno z nagrodzonych zdjęć, ale więcej prac znajdziecie w galerii.
Życzenia

Gramy w szachy i planszówki w bibliotece u Eli
Czwarte spotkanie odbyło się na dalekim Wawrze u Eli. Ale jak zwykle było fantastycznie. Basia – fotografka – ochoczo robiła zdjęcia i szkole i bibliotece. Było z czego wybierać.
Doszła do nas nowa koleżanka Marta. Jest już nas ponad 20 osób! Sieć się rozrasta o nowe kreatywne nauczycielki bibliotekarki i to chodzi!
Iza prowadzi z powodzeniem w swojej bibliotece „Kółko szachowe”. Swoim doświadczeniem podzieliła się z nami. Na początku jednak przedstawiła główne założenia gry w szachy. Podstawy przedstawiła w prosty i przejrzysty sposób, a że jest absolwentką historii szachownicę omówiła je jako królestwo z królem, królową, rycerzami, wieżami itp…
Po teorii przyszedł czas na praktykę. Połączone w pary pod czujnym okiem prowadzącej zagrałyśmy partię szachów, dołączając stopniowe kolejne figury. Iza zachęcała nas do założenia „Kółka szachowego” w bibliotece szkolnej, a my zachęcamy ją (i motywujemy) do nagrania tutorialu, bo jesteśmy pod wrażeniem w jak prosty sposób można przedstawić reguły gry z akcentem historycznym.
W przerwie między jedną a drugą częścią spotkania zjadłyśmy pyszną grochówkę. To była pierwsza z niespodzianek Eli.
Na spotkaniu zaprezentowano również gry planszowe. Mowa była o kartach DIXIT, ale też o strategicznej „Carcasone”, świetnej na pamięć grze „Skubane kurczaki” oraz dobrej na refleks „Tik-tak Boom”. Ta ostatnia gra planszowa może być doskonałą alternatywą na powtórzenie, np. lektur szkolnych.
Spotkanie zakończono akcentem wielkanocnym – robiłyśmy pisanki. I to była druga
z niespodzianek Eli.
Widzimy się teraz w maju. Na warsztatach kaligraficznych. Będzie to nasze ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym.

Zdjęcia ze spotkania znajdziecie w galerii.
Strona 2 z 45 < 1 2 3 4 5 > >>
Imieniny
Imieniny obchodzą:
Cezary, Donat, Wiktor, Alma, Jarosław
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 13
Nieaktywowanych Użytkowników: 0
Najnowszy Użytkownik: edytka-kowalczyk
Copyright © Sieć współpracy i samokształcenia "Zaczytani są wśród nas"