Strona Główna Artykuły DO POBRANIA Forum Ciekawe strony Szukaj
23-10-2017 17:05:59   
Oglądanie strony
Stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej
Nawigacja
Strona Główna
Geneza
Program działania
Regulamin sieci
Artykuły
Konkursy
DO POBRANIA

KRONIKA

Forum
Ciekawe strony
Kategorie Newsów
Kontakt
G A L E R I A
Szukaj

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Harmonogram 2017-201...
Bazar Zauroczeń Czyt...
Zagadki, ciekawostki...
Trochę teorii
Nowe, ciekawe, pomocne
Najciekawsze Tematy
Bazar Zauroczeń C... [30]
Zagadki, ciekawos... [25]
Teksty do wykorzy... [25]
Świąteczne scenar... [8]
Ciekawe formy pra... [6]
Ostatnie Artykuły
Formy pracy - efekty
Nowe i atrakcyjne w ...
Ankieta czytelnicza
Atmosfera w szkolnej...
8. Edukacja zdrowotn...
Pinterest
Bibliopomoc
Pomóż!
Spam Stop
Gra plenerowa „Tropem Zaczytanych Ławek”
31 maja (środa) godz.10:00 – Gra plenerowa „Tropem Zaczytanych Ławek”
w ramach spotkania uczestników Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Inspiracje są wśród nas cz. 5
Pomysł i przygotowanie zadań do gry: Katarzyna Gołubiew
Koordynator sieci i pomocnik pomysłodawcy: Bożena Dawidowska-Langer
Miejsce skąd zaczynamy grę: PBW im. KEN w Warszawie, ul. Gocławska 4, antresola.
Nie wolno się spóźnić. Punkt 10.00 zaczynamy.
Mile widziane aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, kartki, mazaki, dobre humory, wygodne ubiory, bilety miesięczne.
Ostatnie spotkanie w roku szkolnym 2016/2017 – atrakcji co niemiara.

źródło: Zaczytani.org
https://www.facebook.com/zaczytani.org/photos/a.148191735351836.1073741829.14391278911306
26.04.17 r. - Inspirujemy się nawzajem. Cz. 4: Mamy się czym pochwalić: "Czytaki – przytulaki"i inne sposoby na szybkie, ciekawe dekoracje.
Tym razem od samego początku tak byłyśmy skupione na przygotowanych dla nas działaniach, że nie starczyło czasu na zaplanowane merytoryczne dyskusje. Miały się odbywać w trakcie zajęć manualnych, jednak okazało się, że zaangażowanie całej uwagi zostało skutecznie przekierowane na Czytaki-Przytulaki. Ku memu zdumieniu dowiedziałyśmy się, że z jednej skarpetki, przy pomocy nożyczek, igły, nici i materiału do wypychania, można w dość prosty sposób zrobić samemu lub zaproponować chętnym dzieciom wykonanie sympatycznych miękkich stworków, które umilą proces słuchania i czytania.

Oto efekty naszych działań. Sami oceńcie czy było warto poświęcić czas, by zdobyć nowe umiejętności i przekonać się, że „nie taki diabeł straszny...”. Mój Czytak-Przytulak akurat trochę podobny do diabła jest, ale mam nadzieję, że znajdę czas, by w domu wykonać inne, lepsze wersje. Wzięłam nawet od Eli kilka kolorowych skarpetek, by móc od razu zacząć praktykować. Te nasze zajęcia mają jednak coś w sobie, że pozwalają przełamać wieloletnie przekonania o swoich ułomnościach, uprzedzeniach związanych z brakiem zdolności w niektórych dziedzinach. Zdolności pewnie od razu nie przybywa, ale „ćwiczenia” zmieniają nastawienie. Co Wy na to?

Na talerzykach przydziałowa skarpetka, nożyczki i skoncentrowana Ela, by nam w prosty sposób wytłumaczyć od czego należy zacząć, by krok po kroku ukształtować swego osobistego Czytaka- Przytulaka. Jesteśmy w trochę zmienionym składzie. Niektóre koleżanki niestety nie mogły przybyć , inne dotarły na te wyjątkowe zajęcia praktyczno-techniczne.
Są też „kubki-gadżety” dla członków Sieci, które przygotowałam, by wykorzystać kupiona na poprzednie zajęcia farbę do ceramiki. Wówczas też nie starczyło czasu na „produkcję gadżetów promujących modę na czytanie” z ceramiki.

Zaczynamy od cięcia naszych skarpetek i nawlekania igieł. Dawno już nie szyłam „ręcznie”.

To już wystawa naszych wyrobów. Czy umieliśmy przewidzieć takie efekty?

I inny sposób ekspozycji – na bibliotecznej półeczce.

Kubeczki czekające na nowe właścicielki.

A to Sieciaki, które brały udział w dzisiejszej przygodzie ze skarpetkami.

Eli bardzo serdecznie dziękujemy za pomysły, przygotowane materiały do zajęć i chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Tyle razy byłyśmy na Przygodnej i za każdym razem wychodzimy zmotywowane do nowych działań.
Życzenia Wielkanocne

Gdy Wielkanoc przypada w połowie kwietnia,

Wybujała przyroda świąteczne dekoracje uświetnia,

Tulipany, narcyzy, bratki rozkwitają,

Radość i siły witalne pomnażają.

Szczęśliwych i wyjątkowych Świat Wielkanocnych

oraz zdrowia i uśmiechu od wiosny do wiosny.

Życzy Bożena

Przypominam, że po świętach spotykamy się:
26.04.17 - Inspirujemy się nawzajem. Cz. 4 Mamy się czym pochwalić: "Czytaki - przytulaki"
także podręcznikowe zmagania bibliotekarzy szkolnych - jak sobie z nimi radzić?
Miejsce spotkania: SP nr 109, ul. Przygodna 2
godz. 10.00-14.00 odpowiedzialne za meritum (Ela, Iza, Ola)

Będziemy śpiewać, gadać i wykonywać różne prace ręczne (cokolwiek by to miało znaczyć).
Dobry humor i dobre chęci obowiązkowe.
Informacja
W zakładce Galeria nowe zdjęcia jako uzupełnienie relacji.
Zapraszam Bożena
8.02.2017 r. - Projektujemy „gadżety” lansujące modę na czytanie. Odkrywamy swoje ukryte możliwości.
POGODNA https://www.facebook.com/pogodnafilia/?hc_ref=PAGES_TIMELINE
przywitała nas z uśmiechem i ze zrozumieniem. Pozwolono nam się zadomowić w jej gościnnych progach i poczekać chwilkę na te koleżanki, które z komunikacją „na bakier”. Z lekkim poślizgiem przystąpiłyśmy do realizacji pierwszego punktu programu. Spotkałyśmy się z profesjonalistką od „gliny” prowadzącą nasze warsztaty ceramiczne Panią Dorotą Łasisz. TU zobacz: http://mimbresceramika.blogspot.com/p/ja.html
i TU https://www.facebook.com/mimbresceramika/
Profesjonalizm nas nie przytłoczył i wkrótce mieliśmy przed sobą wilgotne ściereczki i po kawałku gliny podzielonej specjalną żyłką z dużego glinianego bloku, który wyłonił się niespodziewanie z szafy. „Prywatny kawałek” ugnieciony i uformowany według instrukcji, od tej pory zmieniał się pod wpływem paluszków, w kształt nie do końca oczekiwany, ale przynoszący wiele uciechy i niespodzianek. Dowiedziałyśmy się co to takiego „czysty brud” i jak trudną i wymagającą materią jest glina. Nigdy nie wiadomo, co się wyjmie z pieca, choć wkładamy do niego „nasze wycyzelowane dzieło”. Lepienie techniką kolejno dokładanych, równiutkich wałeczków „wytoczonych” ze starannością, a potem scalanych przez delikatne skrobanie, gładzenie i przyklepywanie specjalnym nożykiem, to niezapomniane chwile relaksu, uciechy i rozmów wspierających i dodających pewności w wykonywanych ruchach. Z ciekawością podpatrywałyśmy siebie nawzajem, odkrywając u koleżanek różne kształty i zdobienia. Efekty naszej glinianej przygody pozostały w pracowni do wypieku. Najbliżej mieszkająca koleżanka odbierze je, gdy będą gotowe, byśmy mogły pochwalić się wśród uczniów i znajomych swoim nowym doświadczeniem. Zajęcia były wyjątkowe i może zachęcą niektóre z nas do szukania podobnych wrażeń w prywatnym czasie? Rozmawiałyśmy również o możliwości przygotowania specjalnego medalu dla naszych czytelników. Światełko nadziei w tym zakresie również rozbłysło i rozmowy chyba będą kontynuowane.Krótka przerwa na herbatę i sprawna zmiana sali. Śpieszymy się bardzo, bo pragniemy choć w części zrealizować nasze plany i pomysły. Na początek kilka słów wstępu od osoby prowadzącej i trochę materiałów pomocniczych dla tych, które nie są przekonane do swoich plastycznych umiejętności. Te niepewne są pocieszane przez pozostałe „sieciaki” i zachęcane do śmiałych prób.
Wszystko dzieje się bardzo szybko. W jednej chwili jedne szkicują, drugie konsultują swe pomysły z panią instruktorką, niektóre od razu machają pędzlem. Po godzinie możemy podziwiać niektóre skończone kompozycje. Te szybsze koleżanki próbują swoich sił na drugim egzemplarzu lub na przyniesionej ze sobą koszulce czy kubku. Nie wszystkie plany udaje się zrealizować, bo czas nieubłaganie „goni”. Pozostaje niedosyt i chęć kontynuacji naszych pomysłów. Ja niektóre przyniosłam (wraz z farbami do porcelany) ze sobą do domu i nadal mi towarzyszą.
Moja refleksja jest taka. Długo planowałyśmy to spotkanie z „gadżetami”. Mam w pamięci odwołany majowy plener i wątpliwości niektórych osób. Jednak po dzisiejszym spotkaniu nabrałam chęci na kontynuację. Bardzo chciałabym doczekać efektów waszych prac plastycznych z uczniami. Mam nadzieję, że już niedługo pochwalicie się nimi. Do zobaczenia w kwietniu u Eli i wiem, że znowu czeka nas wyjątkowa przygoda i niespodzianka. Ale o tym sza..Strona 2 z 39 < 1 2 3 4 5 > >>
Imieniny
Imieniny obchodzą:
Marlena, Seweryn, Teodor, Honorata, Iga, Jan, Edward
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 13
Nieaktywowanych Użytkowników: 0
Najnowszy Użytkownik: edytka-kowalczyk
Copyright © Sieć współpracy i samokształcenia "Zaczytani są wśród nas"