Strona Główna Artykuły DO POBRANIA Forum Ciekawe strony Szukaj
23-02-2019 11:36:53   
Oglądanie strony
Stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej
Nawigacja
Strona Główna
Geneza
Program działania
Regulamin sieci
Artykuły
Konkursy
DO POBRANIA

KRONIKA

Forum
Ciekawe strony
Kategorie Newsów
Kontakt
G A L E R I A
Szukaj

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Harmonogram 2018-2019
Klepsydra Ewy Mirgos
Bazar Zauroczeń Czyt...
Harmonogram 2017-201...
Zagadki, ciekawostki...
Najciekawsze Tematy
Bazar Zauroczeń C... [34]
Zagadki, ciekawos... [25]
Teksty do wykorzy... [25]
Świąteczne scenar... [8]
Ciekawe formy pra... [6]
Ostatnie Artykuły
Formy pracy - efekty
Nowe i atrakcyjne w ...
Ankieta czytelnicza
Atmosfera w szkolnej...
8. Edukacja zdrowotn...
Pinterest
Bibliopomoc
Pomóż!
Spam Stop
Przebudowa Gocławskiej
Newsy
Tak ma być, w listopadzie 2008

Przeprowadzka Gocławskiej zakończona!
Pracowaliśmy 9 dni po 12 godzin, dźwigając tony książek, czasopism i mebli.
Tymczasowo będziemy działać na Trawiastej w Aninie.
Zdążyliśmy przed wycięciem ostatniego drzewa w ogrodzie, od poniedziałku 11 czerwca rozpoczyna się burzenie części budynku i kopanie wykopu pod parking. Młoty udarowe już huczą, a my próbujemy zadomowić się w nowym miejscu.
Warunki były bardzo trudne, a wszystko rozstrzygało się na bieżąco przy niedostatku czasu, ludzi, kartonów, transportu i braku dobrego planu.
IX Ogólnopolskie warsztaty - JHP BN
NewsyKomisja Opracowania Rzeczowego Zbiorów przy ZG SBP zorganizowała IX już Ogólnopolskie warsztaty JHP BN - nowe słownictwo, najnowsze ustalenia metodyczne, stosowanie w katalogach bibliotek. UKD. Zmiany w opracowaniu rzeczowym i porządkowanie katalogów.
Biblioteka Narodowa, 29 maja - 31 maja 2007 r.
Byłam dziś po raz trzeci na tym corocznym spotkaniu osób "zakręconych" na opracowanie rzeczowe, szczególnie przedmiotowe. Cały materiał referatów mam nagrany na płycie, (organizatorzy rozdawali wszystkim uczestnikom warsztatów) ale sądzę, że będzie udostępniony również na stronie BN. Jeśli nie, to może coś wybiórczo zaprezentujemy na naszej stronie jako pliki do pobrania? Nie wiem tylko co mówi na ten temat prawo autorskie???
Dla mnie (już po raz drugi) przeżyciem była prezentacja, w której prelegentka ze Szczecina poddała próbie wszystkich bibliotekarzy analizując i porównując JHP BN z JHP KABA. W prezentacji królowały sformułowania: rzut treściowy, dywizjonizacja semantyczna, inkluzja pola semantycznego, struktura hierarchiczna ułamana, tautologia, artefakt itp.Wypowiedź moim zdaniem przeznaczona raczej dla specjalistów językoznawstwa niż dla bibliotekarzy praktyków. Jednak należy podziwiać delektowanie się słowami, powtarzanymi wielokrotnie w każdej możliwej konfiguracji, by wzmocnić efekt wypowiedzi. Ja przez pół godziny czułam się jak na "satyrycznym jarmarku nonsensu". Może to jednak tylko mój "zbyt słaby aparat pojęciowy"? Jestem jednak zwolenniczką upraszczania tego co nie musi być zawiłe. W prostocie "piękno" - jestem o tym przekonana.
bdl ;)
Ogród Botaniczny w maju
Newsy

Zachęcamy do spaceru w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie. Kwitnące magnolie i rododenrony przepięknie wygladają i pachną w majowym słońcu.

Wiecej zdjęć w GALERII, zapraszamy ;)

Spotkanie majowe 2007
Journal


16.05.2007 r. spotkałyśmy się w Gimnazjum nr 26 na ul. Fundamentowej 38/42.

Jak co roku zaprosiła nas Agnieszka i gościła serdecznie oferując już tradycyjnie szkolny obiad.

Program spotkania był bardzo napięty, atmosfera wspaniała, frekwencja 100 %. 20 osób na ostatnim spotkaniu w roku to nasz swoisty rekord. Na wstępie zgłosiłyśmy nasze uwagi do przebiegu tegorocznego konkursu i regulaminu, który okazał się niezbyt precyzyjny i słabo stymulujący do ciekawych form działania. W wyniku dyskusji postanowiłyśmy powołać grupę odpowiedzialną za dopracowanie regulaminu konkursu obowiązującego w przyszłym roku szkolnym. Zgłosiłyśmy wstępne pomysły na „temat konkursu”, a powołana grupa zajmie się zarówno dopracowaniem tematu jak i dopasowaniem regulaminu do tematu, by lepiej i ciekawiej go przeprowadzić. W skład grupy roboczej weszły Wioletta Cicha, Agnieszka Łochowska-Kuś, Elżbieta Kloss i Bożena Dawidowska-Langer. Proponowane spotkania grupy w czerwcu i we wrześniu, aby zdążyć z pracami przed pierwszym spotkaniem Zespołu w roku szkolnym 2007/2008.

Drugim punktem programu było ustalenie głównych tematów spotkań na najbliższe 3 lata. W wyniku burzliwej dyskusji uzgodniłyśmy, że skupimy się na następujących blokach tematycznych:
1. Doskonalenie pracy w ICIM-ach.
2. Zwiedzanie ciekawych bibliotek w kraju (inauguracja ”bibliotecznej turystyki wyjazdowej” Zespołu).
3. Doskonalenie umiejętności informatycznych członków Zespołu przy obiecanej pomocy merytorycznej i lokalowo-sprzętowej naszej koleżanki Basi Mierzwy.
4. Wzbogacanie realizacji ścieżki regionalnej w szkołach poprzez organizowanie konkursów dotyczących prawobrzeżnej Warszawy.
Po obiedzie skupiłyśmy się na obejrzeniu wszystkich prac konkursowych i ich wstępnej ocenie. Wszystkie osoby bardzo czynnie włączyły się do tej pracy. Wymieniając opinie i spostrzeżenia próbowałyśmy dojść do wspólnych, zgodnych ocen. Było to bardzo trudne. Ostateczną decyzję w sprawie przyznania nagród i wyróżnień postanowiłyśmy scedować na powołane Jury w skład którego weszły: Wioletta Cicha, Agnieszka Łochowska-Kuś i Bożena Dawidowska-Langer. Prace literackie, których było niewiele oceniła Grażyna Sikorska. Agnieszka udzieliła schronienia pracom konkursowym i zobowiązała się pomóc w ich ekspozycji.

Kończąc sprawozdanie z przebiegu spotkania życzę wszystkim wspaniałym koleżankom spokojnej końcówki roku i solidnego odpoczynku podczas wakacji.


Dokumentacja fotograficzna do obejrzenia w GALERII, w albumie "Spotkania Zespołu"

bdl
Pożegnanie starego budynku na Gocławskiej
NewsyDnia 12.05.2007 r. odbyło się spotkanie długoletnich pracowników PBW Gocławska. Chcieliśmy pożegnać się ze starymi murami naszej biblioteki przed kapitalnym remontem. Wspominaliśmy atmosferę pracy, jaka towarzyszyła nam przez ostatnie 20 lat. Nie można przecenić postawy bibliotekarek z Gocławskiej nastawionych zawsze na dobro czytelnika, dbających o jakość księgozbioru i stanowiących wspaniały, zgrany zespół koleżanek. Pomimo, że niektóre z nas już od kilku lat są na emeryturze spotykamy się regularnie i darzymy nadal ogromną sympatią. W dobie „wyścigu szczurów” jest to godne zauważenia i naśladowania.
Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w GALERII.
Strona 40 z 43 << < 37 38 39 40 41 42 43 >
Imieniny
Imieniny obchodzą:
Romana, Roman, Damian, Polikarp, Izabela
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 13
Nieaktywowanych Użytkowników: 0
Najnowszy Użytkownik: edytka-kowalczyk
Copyright © Sieć współpracy i samokształcenia "Zaczytani są wśród nas"