Strona Główna Artykuły DO POBRANIA Forum Ciekawe strony Szukaj
21-09-2020 12:01:57   
Oglądanie strony
Stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej
Nawigacja
Strona Główna
Geneza
Program działania
Regulamin sieci
Artykuły
Konkursy
DO POBRANIA

KRONIKA

Forum
Ciekawe strony
Kategorie Newsów
Kontakt
G A L E R I A
Szukaj

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Książki inne niż wsz...
Harmonogram 2019-2020
Harmonogram 2018-2019
Klepsydra Ewy Mirgos
Bazar Zauroczeń Czyt...
Najciekawsze Tematy
Bazar Zauroczeń C... [34]
Zagadki, ciekawos... [25]
Teksty do wykorzy... [25]
Świąteczne scenar... [8]
Książki inne niż ... [6]
Ostatnie Artykuły
Formy pracy - efekty
Nowe i atrakcyjne w ...
Ankieta czytelnicza
Atmosfera w szkolnej...
8. Edukacja zdrowotn...
Pinterest
Bibliopomoc
Pomóż!
Spam Stop
Gramy w szachy i planszówki w bibliotece u Eli
Czwarte spotkanie odbyło się na dalekim Wawrze u Eli. Ale jak zwykle było fantastycznie. Basia – fotografka – ochoczo robiła zdjęcia i szkole i bibliotece. Było z czego wybierać.
Doszła do nas nowa koleżanka Marta. Jest już nas ponad 20 osób! Sieć się rozrasta o nowe kreatywne nauczycielki bibliotekarki i to chodzi!
Iza prowadzi z powodzeniem w swojej bibliotece „Kółko szachowe”. Swoim doświadczeniem podzieliła się z nami. Na początku jednak przedstawiła główne założenia gry w szachy. Podstawy przedstawiła w prosty i przejrzysty sposób, a że jest absolwentką historii szachownicę omówiła je jako królestwo z królem, królową, rycerzami, wieżami itp…
Po teorii przyszedł czas na praktykę. Połączone w pary pod czujnym okiem prowadzącej zagrałyśmy partię szachów, dołączając stopniowe kolejne figury. Iza zachęcała nas do założenia „Kółka szachowego” w bibliotece szkolnej, a my zachęcamy ją (i motywujemy) do nagrania tutorialu, bo jesteśmy pod wrażeniem w jak prosty sposób można przedstawić reguły gry z akcentem historycznym.
W przerwie między jedną a drugą częścią spotkania zjadłyśmy pyszną grochówkę. To była pierwsza z niespodzianek Eli.
Na spotkaniu zaprezentowano również gry planszowe. Mowa była o kartach DIXIT, ale też o strategicznej „Carcasone”, świetnej na pamięć grze „Skubane kurczaki” oraz dobrej na refleks „Tik-tak Boom”. Ta ostatnia gra planszowa może być doskonałą alternatywą na powtórzenie, np. lektur szkolnych.
Spotkanie zakończono akcentem wielkanocnym – robiłyśmy pisanki. I to była druga
z niespodzianek Eli.
Widzimy się teraz w maju. Na warsztatach kaligraficznych. Będzie to nasze ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym.

Zdjęcia ze spotkania znajdziecie w galerii.
„O szczęściu czule i bez znieczulenia” na III spotkaniu naszej sieci
Tym razem spotkałyśmy się u Ewy. Kilka z nas była po raz pierwszy, więc zachwytów nad biblioteką nie było końca. Pozwolę sobie w tym miejscu na cytat Basi, „piękna biblioteka u Ewy B. i wspaniałe warsztaty Iwony Sz”. No cóż – nic dodać, nic ująć.

A sieć nam się rozrasta. Wróciła do nas Ola, przywitałyśmy również w naszych szeregach nową uczestniczkę – Annę Wielecką ze Szkoły Podstawowej nr 187, którą zaintrygował temat spotkania.

Zanim jednak nasza prowadząca spotkanie Iwona Szagała rozpoczęła swoje biblioterapeutyczne zajęcia, Mira opowiedziała o projekcie czytelniczym, jaki realizuje w swojej szkole. „Moja mała biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami i rodzicami.. Więcej o projekcie przeczytamy na stronie https://www.ezop.com.pl/nasza-mala-biblioteka/

Warsztaty „O szczęściu czule i bez znieczulenia” były motywem przewodnim naszego spotkania. Przeczytałyśmy i omówiłyśmy liczne teksty dotyczące rozmaitych aspektów szczęścia. Iwona niejednokrotnie, odwołując się do drugiej części tematu warsztatów, prowokowała nas do udzielania odpowiedzi na pytania związanych ze szczęściem „bez znieczulenia”. Bo szczęście może mieć różne oblicza, a to co dla jednych stanowi jego pełnię – dla innych może być przysłowiową „drogą przez mękę”. Powstało wiele książek, w tym również naukowych, na temat szczęścia. Ich autorzy znaleźli jeden wspólny mianownik na temat tego, co sprawia, że ludzie są szczęśliwi? Okazało się, że to wysiłek fizyczny sprawia, że czujemy się szczęśliwe. Choć może nam się to wydawać niedorzeczne, są na to naukowe dowody. Nie dziwi więc fakt, że na koniec warsztatów, kiedy już zostały przeanalizowałyśmy „czule i bez znieczulenia” różnorodne aspekty z wielu książek, kiedy już opadły emocje po gorących dyskusjach, zatańczyłyśmy gorący „szczęśliwy taniec” w rytm gorących, kubańskich rytmów (Ela brawa!!!)

Zdjęcia ze spotkania znajdziecie w galerii.
Teraz widzimy się w szkole u Ewy
Przypominam, że nasze III już spotkanie odbędzie się 27 lutego w bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie, czyli u Ewy. Dojazd autobusami linii 111, 123, 147, 507, 509. Przystanek SASKA. Zaczynamy o godz. 10:00

Tym razem wspólnie z prowadzącą spotkanie Iwoną Szagałą z Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego porozmawiamy O szczęściu czule i bez znieczulenia. W oczekiwaniu na spotkanie zapraszam do naszej biblioteki na wystawę, która swoją tematykę idealnie pasuje do naszego spotkania. Ale spieszcie się, bo wystawa o wdzięcznej nazwie KIERUNEK SZCZĘŚCIE wkrótce zostanie zmieniona.


SleeveFace u Magdy w szkole

Stało się! Jako pierwsza swoimi działaniami związanymi ze SleeveFace w bibliotece pochwaliła się Magda Dereń. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa cały styczeń w bibliotece w „Kasprzaku” była wystawa konkursowych zdjęć z cyklu SleeveFace. Zresztą zobaczcie sami na stronie
http://www.kasprzak.edu.pl/aktualnosci/sleeveface-w-kasprzaku
Brawo Magda!!! Która następna pochwali się swoimi dokonaniami?
W nowym roku
Zaczynamy pracę sieci w Nowym Roku

Biblioteka SP 353 pod koniec lata

Jesienią w bibliotece

Biblioteka w środku jesieni

Biblioteczne wieści tuż przed zimą

Zima w bibliotece
Strona 3 z 45 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Imieniny
Imieniny obchodzą:
Jonasz, Mateusz, Mirosław, Hipolit, Daria, Wawrzyniec
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 13
Nieaktywowanych Użytkowników: 0
Najnowszy Użytkownik: edytka-kowalczyk
Copyright © Sieć współpracy i samokształcenia "Zaczytani są wśród nas"