Strona Główna Artykuły DO POBRANIA Forum Ciekawe strony Szukaj
16-10-2018 04:05:23   
Oglądanie strony
Stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej
Nawigacja
Strona Główna
Geneza
Program działania
Regulamin sieci
Artykuły
Konkursy
DO POBRANIA

KRONIKA

Forum
Ciekawe strony
Kategorie Newsów
Kontakt
G A L E R I A
Szukaj

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Harmonogram 2018-2019
Klepsydra Ewy Mirgos
Bazar Zauroczeń Czyt...
Harmonogram 2017-201...
Zagadki, ciekawostki...
Najciekawsze Tematy
Bazar Zauroczeń C... [34]
Zagadki, ciekawos... [25]
Teksty do wykorzy... [25]
Świąteczne scenar... [8]
Ciekawe formy pra... [6]
Ostatnie Artykuły
Formy pracy - efekty
Nowe i atrakcyjne w ...
Ankieta czytelnicza
Atmosfera w szkolnej...
8. Edukacja zdrowotn...
Pinterest
Bibliopomoc
Pomóż!
Spam Stop
Przypomnienie


Drogie Koleżanki

Przypominam, że spotykamy się w przyszłą środę - 29 listopada w SP nr 143 w bibliotece u Ewy (przystanek Saska) o godz. 10:00. Nastąpiła zmiana jeżeli chodzi o temat spotkania. Z przyczyn technicznych nie będzie to BLOGGER. Wspólnie z koleżanką poprowadzę Literackie inspiracje na Boże Narodzenie.
Dziewczynom, które zadeklarowały chęć zabrania swojego laptopa na zajęcia, dziękuję za dobre chęci. Możecie komputery zostawić w domu
Zobacz: pl.pinterest.com
Galeria
Nowe zdjęcia w galerii. Zaglądajcie!
4 października 2017 – znów gwarno na antresoli
Wspinam się powoli po schodach i już słyszę gwar i głosy pełne emocji. Trochę się obawiałam o frekwencję, ale odetchnęłam z ulgą. Dużo nas – pomyślałam z radością i przywitały mnie głosy ucieszonych na mój widok koleżanek. Jeszcze chwilę do 10.00, a tu dyskusje w toku. Wszystkie panie rozprawiają o akcji z podręcznikami. Każda opowiada o swoich zmaganiach, bolącym kręgosłupie i organizacji pracy. Sytuacje różne, lecz rozżalenie i osamotnienie „pań bibliotekarek” wszędzie takie same. Tylko w niektórych szkołach osoby przychodzące do pomocy mocno zdziwione, że tak wiele pracy trzeba wykonać zanim podręcznik dotrze do ucznia. I jeszcze ten brak miejsca – trudno się poruszać wśród stosów paczek i rozpakowanych w stosy książek. Cóż pozostało? – tylko wyżalić się na brak wiedzy o naszej pracy i coraz częściej na brak miejsca do pracy. Biblioteka szkolna to obecnie coraz częściej jeszcze jedna sala lekcyjna. Czy do tego dążyliśmy starając się o meble i wystrój przyjazny młodym czytelnikom?

Zaczynamy spotkanie. Kasia w roli nowego koordynatora Sieci najpierw potwierdza zaproponowane terminy spotkań i ustalamy (jak zawsze) miejsca spotkań w gościnnych bibliotekach szkolnych naszych koleżanek. Następnie zarządza zadanie integrujące, ze względu na nowe twarze, ale nie tylko. Znając się wiele lat można także czegoś nowego się dowiedzieć w ramach ciekawego inspirującego rekwizytami zadania.

Na stole przy Kasi leży intrygujący stosik książek. Z okazji Światowego dnia zwierząt bohaterami wybranych książek są zwierzęta. Najpierw błyskawiczna informacja o poszczególnych pozycjach i puszczenie ich w obieg. Wszystkie przeglądamy zaproponowane tytuły z zainteresowaniem. Niektóre są znane inne całkiem nowe. Są wśród nas osoby, które trudno zaskoczyć!

Głównym bohaterem dalszej części spotkania jest Dziombak (na podstawie książki „O tym jak Dziombak wypadł z gniazda i co było potem : bajka dźwiękonasladowcza dla najmłodszych”).

Ja jeszcze do tej pory się z nim nie spotkałam. Czytamy po kolei fragment książki próbując jak najlepiej oddać urok tekstu i wyrazy dźwiękonaśladowcze. Potem chwila zdumienia. Mamy narysować na rozdanych kartkach jakieś wybrane przez siebie zwierzę, ale z zamkniętymi oczami. Rysunki okazują się nad wyraz udatne. Teraz po kolei trzeba rozpoznać zwierzę na rysunku i bez używania głosu pokazać przy pomocy ruchów ciała coś charakterystycznego dla danego zwierzęcia, co pozwoliłoby je rozpoznać. Jest przy tym dużo ciekawych pomysłów, śmiechu i trafnych odpowiedzi. Węże wiją się po podłodze, ptaki wymachują skrzydłami itp. Bardzo ciekawa propozycja na zajęcia z uczniami w każdym wieku.
I jeszcze propozycja pracy w grupach przy tworzeniu opowieści na podstawie otrzymanych rysunków, które można ułożyć w dowolny sposób. Rysunki pochodzą z książki

Znowu powstają kreatywne wersje opowieści, które moglibyśmy snuć bez końca. Przedstawiona przy okazji książka to znowu inspirująca propozycja to zajęć i potencjalne źródło pomysłów.
Rozstajemy się pełni optymizmu, zastanawiając się jak wykorzystać zaprezentowane pomysły w codziennej pracy w bibliotece szkolnej. Cieszymy się na kolejne spotkania, których zgodnie z dziś uzgodnionym harmonogramem pozostało jeszcze cztery. Następne już w listopadzie. Będziemy zgłębiać tajniki ciekawego i dobrze zaplanowanego bloga.
Do zobaczenia
Bożena
4.10.2017 - Pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2016/2017

Choć podręczniki w kościach Wam trzeszczą,

nasze spotkanie już wszędzie wieszczą,

4 października się znowu widzimy,

w Sieci się trochę pocieszymy.
Sieciaki

Zaproszenie do współpracy
Bibliotekarzu szkolny - szukasz inspiracji, by jeszcze bardziej przyczynić się do popularyzacji czytelnictwa w swojej szkole? Wprowadzasz nowe formy aktywizujące uczniów? Lubisz nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży? Chcesz się podzielić swoim doświadczeniem i zdobyć nowe umiejętności? Jeżeli tak, to zapraszamy do uczestnictwa w Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy "Inspiracje są wśród nas"
Szczegółowych informacji udzieli koordynator sieci Katarzyna Gołubiew - kontakt: katarzyna.golubiew@pbw.waw.pl, tel. (22) 810 46 64 wew. 110 lub 501 379 703
Strona 3 z 42 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Imieniny
Imieniny obchodzą:
Gaweł, Florentyna, Ambroży, Jadwiga, Małgorzata
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 13
Nieaktywowanych Użytkowników: 0
Najnowszy Użytkownik: edytka-kowalczyk
Copyright © Sieć współpracy i samokształcenia "Zaczytani są wśród nas"