Strona Główna Artykuły DO POBRANIA Forum Ciekawe strony Szukaj
21-05-2019 01:11:37   
Oglądanie strony
Stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej
Nawigacja
Strona Główna
Geneza
Program działania
Regulamin sieci
Artykuły
Konkursy
DO POBRANIA

KRONIKA

Forum
Ciekawe strony
Kategorie Newsów
Kontakt
G A L E R I A
Szukaj

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Harmonogram 2018-2019
Klepsydra Ewy Mirgos
Bazar Zauroczeń Czyt...
Harmonogram 2017-201...
Zagadki, ciekawostki...
Najciekawsze Tematy
Bazar Zauroczeń C... [34]
Zagadki, ciekawos... [25]
Teksty do wykorzy... [25]
Świąteczne scenar... [8]
Ciekawe formy pra... [6]
Ostatnie Artykuły
Formy pracy - efekty
Nowe i atrakcyjne w ...
Ankieta czytelnicza
Atmosfera w szkolnej...
8. Edukacja zdrowotn...
Pinterest
Bibliopomoc
Pomóż!
Spam Stop
Warsztaty Basi Emocje zapisane w książkach

Kilka dni temu Basia przeprowadziła w bibliotece świetne warsztaty. Wiem, że była na nich Magda, więc na pewno to potwierdzi. Kto wie? Może Basia kiedyś dla nas poprowadzi te zajęcia…
Poniżej znajdziecie link do relacji z warsztatów.
http://www.pbw.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=853%3A7-listopada-2018-r-emocje-zapisane-w-ksikach-warsztaty-dla-nauczycieli&catid=42%3Awydarzenia&Itemid=1
Tym samym chcę Was zachęcić do tego, abyście chwaliły się swoimi działaniami na naszej „sieciowej stronie”. Jestem przekonana, że tak kreatywne i szalone nauczycielki bibliotekarki robią naprawdę dużo fajnych rzeczy w swoich bibliotekach szkolnych. Porozmawiamy zresztą o tym na spotkaniu 21.11 po warsztatach Sleeveface w bibliotece szkolnej, na które Was serdecznie zapraszam.
Wasza koordynatorka Kasia
HARMONOGRAM SPOTKAŃ SIECI WSPOŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA INSPIRACJE SĄ WŚRÓD NAS
29 września – spotkanie inaugurujące kolejny rok działalności sieci połączone z warsztatami Drama czy to dramat w bibliotece? – miejsce: PBW im. KEN w Warszawie
21 listopada – warsztaty SleeveFace w bibliotece, prow. Agnieszka Olszanowska – miejsce: im. KEN
w Warszawie
27 lutego 2019 r. – warsztaty O szczęściu czule i bez znieczulenia, prow. Iwona Szagała – miejsce: Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie, Al. Stanów Zjednoczonych 27
( u Ewy)
27 marca 2019 r. – Szachy i gry w bibliotece, prow. Izabela Szeligowska – miejsce: Szkoła Podstawowa nr 109 im. Batalionów Chłopskich
w Warszawie, ul. Przygodna 2 ( u Eli)
Ostatnie spotkanie majowe – termin ustalany, wiadomo, że to będzie Wilanów.
Dojazd do poszczególnych miejsc spotkań będę zamieszczać na bieżąco albo informować Was mailowo.
I Spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Inspiracje są wśród nas
Rozpoczęłyśmy kolejny rok funkcjonowania naszej sieci. Znowu będziemy się wzajemnie inspirować, korzystać z wiedzy i doświadczeń wszystkich uczestników, tworzyć bank pomysłów. Wszystko po to, by nasi uczniowie chętniej odwiedzali szkolne (i nie tylko) biblioteki.

Zabrakło wprawdzie na pierwszym spotkaniu kilka osób, ale liczymy, że na następnym już się pojawią.

Tym razem zastanawiałyśmy się czy możliwe jest zastosowanie technik dramowych na zajęciach w bibliotece szkolnej. Ów „problem” próbowały przybliżyć nam Kasia z Basią, które zaproponowały kilka zabaw i technik dramowych do wykorzystania w bibliotece.
Wiadomo, że większość z nas zna się nie od dziś. Spotykamy się już po kilka lat i tworzymy zgrany i wspierający się nawzajem zespół. Ale czy znamy się na tyle dobrze, by wiedzieć jaki znak zodiaku ma koleżanka obok? Pierwsze zadanie polegało na tym, by pokazać za pomocą gestów swój znak zodiaku.

Czy na tym zdjęciu widać kto jest Panną a kto Wagą?

Agnieszka z Elą pięknie prezentują się jako zodiakalne Strzelce. Ale kim są Basia, Dorota i Ania? I co robi Ela?

Każda z nas dostała kartkę, a na niej polecenie: ZNAJDŹ KOGOŚ, KTO… np. potrafi grać w szachy itp… Wykonując to zadanie dowiedziałyśmy się dużo o sobie nawzajem.

Prace trwają

Zebrałyśmy coraz więcej informacji.

Połączyłyśmy się w grupy. Każda z grup dostała za zadanie przedstawić scenkę dramową. Na hasło Basi KAMIEŃ grupa zatrzymywała akcję. Zadaniem pozostałych uczestników było sprawdzenie za pomocą pytań co przedstawia tana sytuacja i „odwrócenie” jej w taki sposób, by wszyscy byli zadowoleni. Spisałyśmy się doskonale i jako aktorki i jako mediatorki.

Jedna scena z życia rodzinnego

Jedna scena z życia szkolnego.

Pozostałyśmy w grupach. Tym razem każda z grup dostała 2 zadania: pokazać dowolną figurę geometryczną oraz wybrany sprzęt gospodarstwa domowego.

Jaka to figura?

Ostatnie ustalenia przed prezentacją sprzętu…

I mamy nowoczesną pralkę automatyczną z obrotami wirowania.

Kolejne ćwiczenie nazwałyśmy CO ROBISZ KASIU? Kasia jako pierwsza zaprezentowała na czym polega. Na tytułowe pytanie odpowiedziała np. czytam książkę, ale gestem pokazała, że np. śpi. Dużo śmiechu wywołała Mira albo Ela (wybaczcie krótką pamięć), która na pytanie: Co robisz? odpowiedziała, że pracuje, a położyła się na podłodze i leżała.
Każda z nas wylosowała od Basi wydruk z okładką książki. Warunek był jeden – nie mogłyśmy znać treści książki. Nasze zadanie polegało na tym, by za pomocą samej okładki i tytułu tak zareklamować książkę (nie znając jej treści) by zachęcić rozmówcę do jej zakupienia. Następnie zweryfikowałyśmy nasze „ustalenia” ze stanem faktycznym. I kolejny raz okazało się, że nie należy oceniać książek po okładce ani po tytule.

Iza z Beatą rozmawiają o książkach, których treści nie znają. Robią to profesjonalnie jak na zawodowe bibliotekarki przystało.

Ustawiłyśmy się w okręgu. Odliczałyśmy do sześciu, za każdym razem zmieniając kierunki odliczania. Kto się pomylił i powiedział 7 albo nie kolejną liczbę lub „zapomniał” co miał powiedzieć usłyszał od reszty grupy słowo PORAŻKA, ale z wielkimi brawami. Ćwiczenie miało nam uświadomić, że nawet jak się pomylimy i zrobimy coś nie tak jak ogólnie jest przyjęte, należy nie traktować tego jak porażki i znaleźć w tym pozytyw (brawa).
Do ostatniego zadania zgłosiło się 9 ochotniczek. Wiadomo każda z nas ma określone predyspozycje osobowościowe, każdą z nas otoczenie odbiera inaczej. Zadanie, które nazwałyśmy RADA PEDAGOGICZNA polegało na tym, by tak kierować dyskusją, aby rozmówcy domyślili się w jakiej roli się odnaleźli, a jednocześnie tak odbierać komunikaty od innych, by domyślić się jaka rola została nam przypisana. Z tym, że dana osoba „widziała” role innych, a swojej nie znała. I tak tytułowa „Rada pedagogiczna” miała za zadanie określić na co zostaną przeznaczone dodatkowe środki finansowe z puli pakietu socjalnego i żeby nie było – do porozumienia nie doszło, za to każdy, kto brał udział w zabawie świetnie się bawił i odgadł w jakiej roli został postawiony.

Obrady trwają. Było burzliwie i wesoło!
Zapraszam na spotkanie inaugurujące III rok działalności Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Inspiracje są wśród nas

Z nowym rokiem szkolnym 2018/2019 rozpoczynamy kolejny rok działalności naszej sieci. Jak co roku będziemy dokładać wszelkich starań, aby zwiększyć czytelnictwo wśród uczniów, a przy okazji poznawać nowe metody pracy z książką, poszerzać wiedzę na temat nowych, wartościowych wydawnictw dla dzieci i młodzieży i przede wszystkim nawzajem się inspirować.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w ostatnią środę września – 26.09.
o godz. 10:00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN
w Warszawie (antresola). Wspólnie z koleżanką Basią spróbujemy Wam udowodnić, że Drama, to nie dramat w bibliotece ;-). Poza tym opracujemy harmonogram sieci na rok szkolny 2018/2019.


Serdecznie zapraszam
Koordynatorka Sieci Inspiracje Są Wśród Nas
Katarzyna Gołubiew
Spotkanie podsumowujące roczną działalność Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Inspiracje są wśród nas
Ostatnie spotkanie naszej sieci spędziłyśmy aktywnie, poznając literacko-edukacyjne zakamarki Starego Żoliborza.
Wyruszyłyśmy z Biblioteki Pedagogicznej, pełne zapału i z uśmiechem na twarzy.

Następnie tramwajem linii nr 6 dojechałyśmy do celu, czyli na Stary Żoliborz. W okolicach Zespołu Szkół Licealnych i Elektronicznych znajduje się pomnik „Kobieta z różą” autorstwa Ireny Nadachowskiej. Pomnik ten symbolizuje ból polskich kobiet, które utraciły na wojnie swoich mężów, synów, braci…

Przy Placu Inwalidów na dłużej zatrzymałyśmy się przy pomniku I Dywizji Pancernej im. gen. Stanisława Maczka. Autorem pomnika jest Jerzy Sikorski, a jego otoczenia Andrzej Kiciński. Przedstawia kolumnę z husarskimi skrzydłami i herbem (symbolem dywizji) na szczycie, z której na widzów sfruwa groźnie wyglądający orzeł w koronie.

Podziwiałyśmy soczystą zieleń, kameralne uliczki Starego Żoliborza i piękne róże przed posesjami.


Dużym zainteresowanie cieszył się dom w stylu zakopiańskim, zaprojektowany przez Wojciecha Zabłockiego, prywatnie męża zmarłej w listopadzie 2017 r. aktorki Aliny Janowskiej.

Dotarłyśmy na ul. Stefana Czarnieckiego. Znajdują się tutaj Szkoła Podstawowa Specjalna nr 123, z widocznymi na ścianach śladach kul z II wojny światowej oraz najbardziej ukryty kościół w Polsce – kościół pod wezwaniem Dzieciątka Jezus, zbudowany na fundamentach zniszczonej w czasie Powstania Warszawskiego kamienicy.


Powrót na okolice Placu Inwalidów, gdzie na dłużej zatrzymałyśmy się przy tablicy poświęconej Jerzemu Ficowskiemu.

Czas na mały odpoczynek w Parku Żeromskiego. Ten 6-hektarowy park położony jest przy Placu Wilsona. Został założony w 1932 r. na terenie dawnych fortyfikacji rosyjskich z XIX w. przez Towarzystwo Przyjaciół Żoliborza. Zaprojektowali go Leon Danielewicz i Stanisław Zadora-Życieński. Centralnym punktem parku jest skwer z fontanną i rzeźbą „Alina – dziewczyna z dzbanem” dłuta Henryka Kuny.

Ponad rok temu, na Starym Żoliborzu został odsłonięty pomnik poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Znajduje się on przy Al. Wojska Polskiego, w pobliżu miejsca, w którym Pilecki został aresztowany 19 września 1940. Monument zaprojektowany został przez Jacka Kicińskiego i Rafała Stachowicza.

Po wyczerpującym poznawczo-literackim spacerze przyszedł czas na mały relaks. Uczestniczki sieci „Inspiracje są wśród nas” znalazły wytchnienie w żoliborskiej cukierni Ulica Baśniowa, gdzie zjadły przepyszne desery i wstępnie omówiły koncepcję sieci na przyszły rok szkolny.

Strona 3 z 44 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Imieniny
Imieniny obchodzą:
Jan, Wiktor, Tymoteusz, Kryspin, Walenty, Monika
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 13
Nieaktywowanych Użytkowników: 0
Najnowszy Użytkownik: edytka-kowalczyk
Copyright © Sieć współpracy i samokształcenia "Zaczytani są wśród nas"