Strona Główna Artykuły DO POBRANIA Forum Ciekawe strony Szukaj
16-09-2019 18:12:31   
Oglądanie strony
Stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej
Nawigacja
Strona Główna
Geneza
Program działania
Regulamin sieci
Artykuły
Konkursy
DO POBRANIA

KRONIKA

Forum
Ciekawe strony
Kategorie Newsów
Kontakt
G A L E R I A
Szukaj

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Harmonogram 2018-2019
Klepsydra Ewy Mirgos
Bazar Zauroczeń Czyt...
Harmonogram 2017-201...
Zagadki, ciekawostki...
Najciekawsze Tematy
Bazar Zauroczeń C... [34]
Zagadki, ciekawos... [25]
Teksty do wykorzy... [25]
Świąteczne scenar... [8]
Ciekawe formy pra... [6]
Ostatnie Artykuły
Formy pracy - efekty
Nowe i atrakcyjne w ...
Ankieta czytelnicza
Atmosfera w szkolnej...
8. Edukacja zdrowotn...
Pinterest
Bibliopomoc
Pomóż!
Spam Stop
Witamy

Do działań w naszej sieci chcieliśmy zaprosić wszystkich nauczycieli zainteresowanych popularyzacją czytelnictwa i działaniami zachęcającymi uczniów do aktywności czytelniczej.

Aby usprawnić i poszerzyć naszą współpracę, podzielić się doświadczeniami także z tymi, którzy nie mogą uczestniczyć w naszych spotkaniach w czasie rzeczywistym postanowiliśmy kontynuować nasze działania na stronie internetowej będącej podstroną PBW im. KEN w Warszawie.

Tutaj będziemy:
- publikować wypracowane wspólnie dokumenty ułatwiające planowe i świadome realizowanie wyznaczonych celów
- relacjonować przebieg spotkań
- informować o realizowanych inicjatywach
- wymieniać poglądy
- chwalić się swoimi sukcesami, analizować porażki

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do logowania się na stronie i tym samym pełny udział w naszych działaniach.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach Sieci proszę o kontakt.

Koordynatorka Sieci Współpracy i Samokształcenia
Inspiracje są wśród nas
Katarzyna Gołubiew
katarzyna.golubiew@pbw.waw.pl

Zgodnie z AKTAMI PRAWNYMI.

Aby w pełni korzystać z funkcji portalu należy się zarejestrować, korzystając z panelu Logowanie po prawej stronie --->
Podczas kolejnych odwiedzin tego portalu zalecamy zalogowanie się na zarejestrowany uprzednio login i hasło.
Tylko wtedy użytkownik może w pełni korzystać z funkcji portalu (m.in. pisać komunikaty w shoutboxie, pisać na forum itd.)
Ostatnie aktywne Tematy
Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
Harmonogram 2018-2019 0 bdl 02-10-2018 20:11
Klepsydra Ewy Mirgos 1 bdl 02-06-2018 21:58
Bazar Zauroczeń Czytelniczych 34 bdl 19-04-2018 19:56
Harmonogram 2017-2018 - pop... 1 bdl 05-10-2017 21:11
Zagadki, ciekawostki, myśli 25 bdl 01-07-2016 13:47
Ostatnie spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia „Inspiracje są wśród nas” w warszawskim Wilanowie
Dzięki Dorocie miałyśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach kaligraficznych „Scriptorium Villa Nova”, by przez chwilę poczuć się jak osobisty sekretarz (sekretarka) króla Jana III Sobieskiego oraz sprawdzić swoje umiejętności kaligraficzne.

Prowadzący zajęcia, ubrany w tradycyjny strój szlachecki z czasów Jana III Sobieskiego, wprowadził nas w tajniki pięknego, eleganckiego, bardziej fantazyjnego czy po prostu staranniejszego pisma, jakim posługiwano się w XVII w. Za wzór postawiono nam pismo angielskie, gdzie poszczególne litery są smukłe, czytelne, a do tego mają fantazyjne kształty. Ważne były zarówno odpowiednia postawa piszącego, jak i odpowiedni kształt nachylenia liter, który w przypadku tego kroju pisma wynosi 55 stopni. Praktyka okazała się być znacznie trudniejsza, ale warto było spróbować! Mimo wszystko żadna z nas nie zdecydowała się na napisanie swojego imienia pięknym fantazyjnym pismem. Zrobił to dla nas prowadzący warsztaty za co serdecznie dziękujemy. Podziękowanie należą się również Dorocie za organizację tak świetnych zajęć. A tak ogólnie – to podziękowania należą się Wam wszystkim za ten cudowny rok współpracy w ramach naszej sieci. DZIĘKUJĘ WAM BARDZO

Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii. Zdjęcia ze spotkania robiły Basia i Mira :)
Sukces Moniki
O tym, że warto wykorzystywać pomysły z naszych spotkań wiadomo od dawna. Jak się okazało warsztaty SleeveFace w bibliotece szkolnej okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wcześniej ze swoich osiągnięć na tym polu pochwaliła się Magda, a dziś napiszę o sukcesie Moniki.

Monika i jej uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych przygotowali parę zdjęć wykorzystując metodę SleeveFace. Fotografie zaprezentowali w konkursie Wtopieni w książce, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich. Zajęli II miejsce. Moniko - gratulujemy i cieszymy się z Twojego sukcesu. Poniżej prezentujemy jedno z nagrodzonych zdjęć, ale więcej prac znajdziecie w galerii.
Życzenia

Gramy w szachy i planszówki w bibliotece u Eli
Czwarte spotkanie odbyło się na dalekim Wawrze u Eli. Ale jak zwykle było fantastycznie. Basia – fotografka – ochoczo robiła zdjęcia i szkole i bibliotece. Było z czego wybierać.
Doszła do nas nowa koleżanka Marta. Jest już nas ponad 20 osób! Sieć się rozrasta o nowe kreatywne nauczycielki bibliotekarki i to chodzi!
Iza prowadzi z powodzeniem w swojej bibliotece „Kółko szachowe”. Swoim doświadczeniem podzieliła się z nami. Na początku jednak przedstawiła główne założenia gry w szachy. Podstawy przedstawiła w prosty i przejrzysty sposób, a że jest absolwentką historii szachownicę omówiła je jako królestwo z królem, królową, rycerzami, wieżami itp…
Po teorii przyszedł czas na praktykę. Połączone w pary pod czujnym okiem prowadzącej zagrałyśmy partię szachów, dołączając stopniowe kolejne figury. Iza zachęcała nas do założenia „Kółka szachowego” w bibliotece szkolnej, a my zachęcamy ją (i motywujemy) do nagrania tutorialu, bo jesteśmy pod wrażeniem w jak prosty sposób można przedstawić reguły gry z akcentem historycznym.
W przerwie między jedną a drugą częścią spotkania zjadłyśmy pyszną grochówkę. To była pierwsza z niespodzianek Eli.
Na spotkaniu zaprezentowano również gry planszowe. Mowa była o kartach DIXIT, ale też o strategicznej „Carcasone”, świetnej na pamięć grze „Skubane kurczaki” oraz dobrej na refleks „Tik-tak Boom”. Ta ostatnia gra planszowa może być doskonałą alternatywą na powtórzenie, np. lektur szkolnych.
Spotkanie zakończono akcentem wielkanocnym – robiłyśmy pisanki. I to była druga
z niespodzianek Eli.
Widzimy się teraz w maju. Na warsztatach kaligraficznych. Będzie to nasze ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym.

Zdjęcia ze spotkania znajdziecie w galerii.
„O szczęściu czule i bez znieczulenia” na III spotkaniu naszej sieci
Tym razem spotkałyśmy się u Ewy. Kilka z nas była po raz pierwszy, więc zachwytów nad biblioteką nie było końca. Pozwolę sobie w tym miejscu na cytat Basi, „piękna biblioteka u Ewy B. i wspaniałe warsztaty Iwony Sz”. No cóż – nic dodać, nic ująć.

A sieć nam się rozrasta. Wróciła do nas Ola, przywitałyśmy również w naszych szeregach nową uczestniczkę – Annę Wielecką ze Szkoły Podstawowej nr 187, którą zaintrygował temat spotkania.

Zanim jednak nasza prowadząca spotkanie Iwona Szagała rozpoczęła swoje biblioterapeutyczne zajęcia, Mira opowiedziała o projekcie czytelniczym, jaki realizuje w swojej szkole. „Moja mała biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami i rodzicami.. Więcej o projekcie przeczytamy na stronie https://www.ezop.com.pl/nasza-mala-biblioteka/

Warsztaty „O szczęściu czule i bez znieczulenia” były motywem przewodnim naszego spotkania. Przeczytałyśmy i omówiłyśmy liczne teksty dotyczące rozmaitych aspektów szczęścia. Iwona niejednokrotnie, odwołując się do drugiej części tematu warsztatów, prowokowała nas do udzielania odpowiedzi na pytania związanych ze szczęściem „bez znieczulenia”. Bo szczęście może mieć różne oblicza, a to co dla jednych stanowi jego pełnię – dla innych może być przysłowiową „drogą przez mękę”. Powstało wiele książek, w tym również naukowych, na temat szczęścia. Ich autorzy znaleźli jeden wspólny mianownik na temat tego, co sprawia, że ludzie są szczęśliwi? Okazało się, że to wysiłek fizyczny sprawia, że czujemy się szczęśliwe. Choć może nam się to wydawać niedorzeczne, są na to naukowe dowody. Nie dziwi więc fakt, że na koniec warsztatów, kiedy już zostały przeanalizowałyśmy „czule i bez znieczulenia” różnorodne aspekty z wielu książek, kiedy już opadły emocje po gorących dyskusjach, zatańczyłyśmy gorący „szczęśliwy taniec” w rytm gorących, kubańskich rytmów (Ela brawa!!!)

Zdjęcia ze spotkania znajdziecie w galerii.
Strona 1 z 44 1 2 3 4 > >>
Imieniny
Imieniny obchodzą:
Edyta, Kornel, Korneliusz, Kamila, Cyprian, Jagna
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 13
Nieaktywowanych Użytkowników: 0
Najnowszy Użytkownik: edytka-kowalczyk
Copyright © Sieć współpracy i samokształcenia "Zaczytani są wśród nas"